Najbardziej niebezpieczne ulice w Kielcach. Tam jest najwięcej wypadków

2022-01-26 17:54 MC
Ulica zimą
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Krakowska znów liderem wśród najbardziej niebezpiecznych ulic w Kielcach - wynika z policyjnych statystyk za ubiegły rok. To właśnie na niej doszło do największej liczby kolizji i wypadków w 2021 roku, a było ich w sumie ponad 180. Zginęły 3 osoby, a 13 zostało rannych. Niebezpiecznych ulic w Kielcach jest więcej.

Pierwsza trójka kieleckich ulic, na których dochodziło  do największej liczby zdarzeń drogowych w 2021 roku nie zmieniła się, zmieniła się tylko kolejność.

Niestety na pierwszym miejscu wciąż pozostaje ulica Krakowska. W ubiegłym roku doszło tutaj do 171 kolizji i 14 wypadków. 13 osób zostało rannych, a 3 poniosły śmierć. Jest to bardzo długa ulica, odcinek drogi wojewódzkiej 762, dojazdowej do trasy S7 w kierunku Krakowa. Jest to najbardziej ruchliwa ulica wojewódzka w kraju co ostatnio zostało potwierdzone badaniami instytutów samochodowych, w związku z tym tak duże natężenie generuje duże ryzyko wypadku. Ponadto na ulicy Krakowskiej jest wiele przejść dla pieszych bez sygnalizacji, na które śmiało wchodzą piesi nie upewniając się czy jest bezpiecznie - mówi Karol Macek oficer prasowy Komedy Miejskiej Policji w Kielcach.

Według zestawienia kieleckiej policji, drugie miejsce wraz z 146 kolizjami, 8 wypadkami i 9 rannymi zajmuje ulica Warszawska.

Trzecie miejsce przypadło Alei Solidarności, gdzie w minionym roku miały miejsce 132 kolizje, 15 wypadków, a 18 osób zostało poszkodowanych.

Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Sonda
Byłaś/eś kiedykolwiek eskortowany przez policję?
Źródło: Najbardziej niebezpieczne ulice w Kielcach. Tam jest najwięcej wypadków
Nasi Partnerzy polecają