Młodzi sportowcy

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Najlepsi sportowcy z regionu ze stypendiami

2021-06-28 13:21

59 stypendiów powędrowało do najlepszych młodych sportowców regionu świętokrzyskiego. Są one przeznaczone są dla zawodników klubów reprezentujących nasz region w sportach objętych krajowym systemem sportu młodzieżowego.

Wśród stypendystów jest 14 Mistrzów Polski oraz 45 członków kadr narodowych. Są to przedstawiciele takich dyscyplin sportowych jak między innymi: badminton, piłka ręczna, żeglarstwo, jeździectwo, pływanie, lekka atletyka, wspinaczka sportowa, czy chociażby koszykówka na wózkach. Warto zaznaczyć, że z roku na rok liczba stypendystów jest większa.

– W dowód uznania dla osiągnięć sportowych Samorząd Województwa Świętokrzyskiego corocznie przyznaje stypendia dla najlepszych młodych sportowców regionu. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkaliśmy się dziś jedynie z kilkoma przedstawicielami stypendystów, których w tym roku jest 59. Mamy nadzieję, że ci wspaniali sportowcy będą nadal napawać nas dumą i dostarczać wielu niezapomnianych wrażeń – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Aby otrzymać stypendium sportowe konieczne jest uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, zajęcie miejsca od 1 do 8 w mistrzostwach świata, czy w mistrzostwach Europy, zajęcie I miejsca w mistrzostwach Polski.

Nominacje odebrali:

  • Marta Szplit oraz Paulina Podsiadło – piłka ręczna, Stowarzyszenie Korona Handball, członkinie kadry narodowej
  • Krystian Jurasik, Patryk Wasiak, Nikodem Błażejewski – piłka ręczna, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, członkowie kadry narodowej, aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Polski juniorów
  • Wiktoria Wijas – lekka atletyka, rzut młotem, Kielecki Klub Lekkoatletyczny, Mistrzyni Polski, członkini kadry narodowej.
  • Wiktor Dziedzic, Radosław Gil, Paweł Soboń – łucznictwo, Klub Sportowy Stella Kielce, członkowie kadry narodowej.

Świadczenie w wysokości od 450 do 580 zł wypłacane będzie comiesięcznie przez okres 7 miesięcy od czerwca do grudnia br.

Zamiast pracować posłowie oglądali mecz
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: Najlepsi sportowcy z regionu ze stypendiami