kran

i

Autor: pixabay.com

Nie będzie podwyżek cen za wodę i ścieki

2022-02-21 10:24

Ta informacja powinna ucieszyć wszystkich mieszkańców Kielc, a także gmin Masłów, Nowiny i Zagnańsk. Chociaż więcej zapłacimy za prąd czy gaz, to ceny wody i ścieków pozostaną bez zmian.

Taką decyzję podjęli właściciele Wodociągów Kieleckich, czyli właśnie cztery wspomniane samorządów. Ostatnio zatwierdzili oni plan finansowy spółki na ten rok.

- Jest on wyjątkowo napięty, bo bardzo wzrosły, znacznie powyżej inflacji, koszty obciążające budżet wodociągowej spółki. Są w wśród nich ceny energii elektrycznej, za którą w tym roku Wodociągi Kieleckie zapłacą o 8 mln zł więcej niż wynikało jeszcze z zeszłorocznych szacunków - mówi Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich, który zaznacza, że wciąż obowiązuje przyjęta w maju ubiegłego roku taryfa na lata 2021-2024.

Zgodnie z tą taryfą cena brutto za metr sześcienny wody i ścieków dla gospodarstw domowych to: na lata 2021/22 – 10,47 zł, na lata 2022/23 – 10,90 zł, na lata 2023/24 – 11,31 zł.

- Wodociągi Kieleckie pozostaną spółką z jednymi z najniższych taryf w kraju i regionie. Spółka utrzymuje niskie ceny, jednocześnie inwestując w rozbudowę sieci i modernizację przedsiębiorstwa, dostarczając odbiorcom najlepszą wodę wyłącznie z ujęć głębinowych oraz oczyszczając ścieki na najwyższym europejskim poziomie - dodaje Zimowit Nowak.

Bibliomat dla czytelników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach

Polskie imiona – czy znasz ich znaczenie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Miła, najmilsza, to określenia pasujące do imienia…
Źródło: Nie będzie podwyżek cen za wodę i ścieki