Noc Biologów 2022 w Kielcach

i

Autor: Pixabay

Noc Biologów 2022 w Kielcach

2022-01-12 13:38

Przed nami kolejna w Kielcach Noc Biologów. Naukowcy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przygotowali na to wydarzenie bogaty program. Na liście znajduje się kilkadziesiąt różnych propozycji. Nie braknie wykładów, warsztatów i pokazów.

Jak powiedziała nam dr Ewa Kosowska, koordynatorka wydarzenia, program zawiera w sobie kilka naprawdę mocnych punktów.

- To na pewno te warsztaty, które zawsze cieszą się największym zainteresowaniem. Na przykład dysekcja serca wieprzowego. Myślę, że w tym gronie możemy wymienić również warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia, odbywające się w laboratorium biochemicznym czy te z wykorzystaniem programów komputerowych – mówi dr Ewa Kosowska.

Wydarzenie zawsze cieszyło się sporym zainteresowaniem. W poprzednich latach cały budynek UJK przy Świętokrzyskiej odwiedzały całe tłumy ludzi zainteresowanych naturą. Organizatorzy liczą, że wkrótce sytuacja pozwoli, by znów zaprosić na uczelnię wszystkich chętnych. Póki co, Noc Biologów organizowana jest po części online i tradycyjnie w salach kieleckiego uniwersytetu.

- Musieliśmy zastosować taką hybrydę ze względu na obostrzenia i panującą sytuację. Myślimy, że to będzie dobre rozwiązanie. Na wszystkie warsztaty i wykłady obowiązują zapisy – informuje koordynatorka wydarzenia.

Noc Biologów 2022 w Kielcach odbędzie się 14 stycznia.

Malutki niedźwiadek trafił do lecznicy w Przemyślu

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja mama znalazła w domu twoje stare książeczki zbajkami. Pyta, co z nimi zrobić?
Źródło: Noc Biologów 2022 w Kielcach