Nowa droga w Starochęcinach

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach

INWESTYCJE

Nowa droga w powiecie kieleckim

2023-08-03 10:11

Kolejna ważna droga w powiecie kieleckim wyremontowana. Chodzi o ponad dwukilometrowy odcinek trasy, będącej ważnym elementem komunikacyjnym miejscowości Starochęciny, Lipowica oraz Przymiarki. Oprócz nowej nawierzchni powstały tam także chodniki, zatoczki autobusowe czy przejścia dla pieszych.

- To inwestycja na ponad dwa kilometry - zaznaczył podczas oddania drogi do użytku Mirosław Gębski, starosta kielecki. - Jest tutaj szkoła, z tyłu widzimy kościół, także zaobserwować tu można bardzo duży ruch - dodał. 

Remont został dofinansowany z "Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych". Resztę pieniędzy dołożyły gmina Chęciny i powiat kielecki.

- Rządowy fundusz rozwoju dróg to świetny instrument wsparcia dla samorządów terytorialnych, o czym niejednokrotnie, zarówno powiat kielecki, jak i gmina Chęciny mogli się przekonać. To przyczynia się do tego, że poprawia nam się infrastruktura drogowa, drogi stają się coraz bardziej bezpieczne, wygodniejsze dla użytkowników, zarówno dla kierowców jak i dla pieszych. Bardzo się cieszę, że powiat kielecki jest liderem w pozyskiwaniu tych środków, jeśli chodzi o usprawnianie tej infrastruktury komunikacyjnej - powiedział Krzysztof Lipiec, poseł PiS. 

Burmistrz miasta i gminy Chęciny Robert Jaworski również nie krył swojego zadowolenia z ukończenia prac remontowych - Jako gospodarz gminy chcę wyrazić wielką radość i wdzięczność za to, że mogliśmy na terenie trzech miejscowości, Starochęcin, Przymiarek i Lipowicy stworzyć tak piękną drogę. Wcześniej była w fatalnym stanie technicznym, stanowiła zagrożenie dla kierowców i pieszych - podkreślił.

Zakres prac remontowych objął przebudowę 2,15 km jezdni wraz z jej poszerzeniem, przebudowę skrzyżowania, budowę chodników, przebudowę i budowę zjazdów na posesje prywatne, budowę zatok autobusowych, budowę odwodnienia, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego z dostosowaniem do wykonanej rozbudowy dróg. Remont drogi pochłonął prawie 7 mln. zł.

Pomorskie. Dworzec Główny w Gdańsku w końcu otwarty! Tak wygląda po remoncie
Źródło: Nowa droga w powiecie kieleckim