Nowa oferta ŚCDN dla nauczycieli i uczniów

2021-09-23 16:02 MC
Szkoła w Kielcach
Autor: M.Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

Blisko 550 szkoleń, warsztatów, webinariów, kursów - przygotowało Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Tegoroczna oferta szkoleniowa jest bogata i różnorodna, bo dopasowana do poszczególnych przedmiotów i typów szkół.

Nasza placówka przyczynia się do podniesienia jakości edukacji w regionie - twierdzi Jacek Wołowiec, dyrektor ŚCDN. - Nasza oferta zawsze powstaje w oparciu o kierunki polityki oświatowej państwa, w oparciu o rozporządzenie dotyczące placówek doskonalenia nauczycieli, ale również w oparciu o wskazania i sugestie pana kuratora - dodaje dyrektor ŚCDN.

Tegoroczna oferta szkoleniowa jest bogata.

Dotykamy różnych obszarów edukacyjnych. W tym roku stawiamy na matematykę, historię, stawiamy na dwujęzyczność, na wsparcie psychologiczno - pedagogiczne, ale również na zdrowie nauczycieli i zdrowie uczniów  - wylicza Jacek Wołowiec, dyrektor ŚCDN.

Propozycje ŚCDN koncentrują się, między innymi, na zagadnieniach odnoszących się do edukacji zdalnej, a w szczególności do doświadczenia społecznej izolacji. Proponuje nauczycielom szkolenia, których tematyka związana jest z dobrostanem uczniów i nauczycieli.

Przygotowano też ciekawe projekty historyczne: „Akademia źródeł historycznych”, „Świętokrzyscy pasjonaci historii” oraz „Królewski storytelling”, które wpisują się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa. Na nauczycieli matematyki czeka projekt „Matematyczna Liga Mistrzów”, dla nauczycieli - entuzjastów teatru  projekt „Teatr Działa!”.

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka
Uroczystości otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
Źródło: Nowa oferta ŚCDN dla nauczycieli i uczniów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany