Nowa siedziba NZF w Kielcach. Plany zaczynają nabierać realnych kształtów

2021-09-08 16:01 MC
NFZ Kielce
Autor: M.Cieślikiewicz

Jest już działka przy ul. Langiewicza, na której ma stanąć nowoczesna siedziba Narodowego Funduszu w Kielcach. Wkrótce ma być ogłoszony przetarg. A sama budowa nowej siedziby planowana jest w przyszłym roku.

Obecny budynek, gdzie mieści się NFZ, przy u. Jana Pawła II, został wybudowany w końcu XIX w. i ma status obiektu zabytkowego. Nie jest dostosowany do aktualnych potrzeb pracowników i interesantów, dlatego od kilku lat mówi się o wybudowaniu nowej siedziby NFZ w Kielcach. Teraz te plany nabierają realnych kształtów.

Mamy już działkę przy ul. Langiewicza, na terenie dawnego szpitala dziecięcego. Została też w drodze przetargu  wyłoniona kancelaria prawna, która w naszym imieniu będzie prowadziła wszelkie konieczne formalność. Ona w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje nasza siedzibę. Liczymy, że w tym roku nam się to uda - mówi Marzena Nosek ze świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Nowa siedziba NFZ w Kielcach będzie miała siedem kondygnacji. Znajdzie się w niej sala obsługi klienta. Zaplanowano też duży parking.

I Indywidualny Turniej Żaków w speedrowerze w Lesznie

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:
Źródło: Nowa siedziba NZF w Kielcach. Plany zaczynają nabierać realnych kształtów