Nowa żaglówka dla UKS-u Zalew Kielce

i

Autor: Piotr Rogoziński

Nowa żaglówka dla UKS-u Zalew Kielce [WIDEO]

2022-02-15 11:49

Kolejny sprzęt, który da szansę na kolejne sukcesy. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Polskiego Związku Żeglarskiego do Uczniowskiego Klubu Sportowego Zalew Kielce trafiła kolejna nowoczesna żaglówka.

- To jest kadłub wykonany przez firmę, która produkuje łodzie od 20 lat w Dzierżoniowie. Jesteśmy przekonani, że na pewno bardzo dobrze sprawdzi się, tak jak poprzednia łódź, którą przekazywaliśmy - mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Z nowoczesnej łodzi, tak jak z tej przekazanej w ubiegłym roku, będzie korzystała Natalia Nadrzewia, żeglarka UKS-u Zalew Kielce, która radzi sobie coraz lepiej. Ostatni sięgnęła po mistrzostwo Polski w kategorii do lat 17.

- Gdy sprzęt zawodzi, to niewiele da się zrobić. Kiedy łódka bierze wodę, to płynie się zdecydowanie wolniej. Dlatego jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że nasz kielecki klub pod tym względem będzie mógł pozytywnie wyróżnić się na arenie krajowej - mówi Natalia.

Koszt zakupu łodzi dla kieleckiego klubu sięgnął 40 tys. zł. - Poprzednia inwestycja w kieleckie żeglarstwo zdecydowanie się opłaciła. Potwierdza to mistrzostwo Polski, jakie wywalczyła Natalia. To pokazuje, że inwestować trzeba nadal. Cieszę się, że nasze działania zmierzające do upowszechniania żeglarstwa przynoszą takie efekty - zaznacza Tomasz Hamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce
Sonda
Man Utd vs Brighton - kto wygra?
Źródło: Nowa żaglówka dla UKS-u Zalew Kielce [WIDEO]