Peron na stacji Małogoszcz

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowe perony na trasie Kielce – Busko-Zdrój oraz Kielce – Częstochowa

2022-02-15 21:51

Nowe perony w Dębskiej Woli i Włoszczowicach na trasie Kielce – Busko-Zdrój oraz na stacji Małogoszcz na linii Kielce – Częstochowa zapewnią wygodne codzienne dojazdy i łatwy dostęp do kolei wszystkim podróżnym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ok. 11 mln zł na prace z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025.

Budowa przystanków zapewni lepsze warunki podróży i poprawi dostęp do kolei na trzech przystankach w województwie świętokrzyskim - informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Mieszkańcy powiatów pińczowskiego i kieleckiego na linii z Kielc do Buska-Zdroju znów wsiądą do pociągów. Odbudowane będą perony na stacji Włoszczowice i przystanku Dębska Wola. Pociągi zatrzymają się na przystankach dostępnych dla wszystkich podróżnych, także osób o ograniczoną możliwością poruszania się - opowiada Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Perony wyposażone zostaną w wiaty, ławki i tablice z rozkładem jazdy. Będzie także jasne oświetlenie LED. Przewidziano stojaki na rowery.

Podróżni korzystający z kolei w Małogoszczu wygodniej wsiądą do pociągów w kierunku Kielc, Częstochowy i Katowic. Peron będzie wyższy. Przygotowane zostanie przejście w poziomie szyn, szczególnie z myślą o potrzebach osób o ograniczonych możliwościach poruszania. Na stacji będą stojaki rowerowe - mówi Magdalena Janus z zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Planowany termin oddania do użytku peronów we Włoszczowicach i Dębskiej Woli to wrzesień 2022 roku. Prace w Małogoszczu zaplanowano do czerwca 2023 roku - podają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Szybka i sprawna budowa wiaduktu na ulicy Żołnierskiej w Warszawie
Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?
Źródło: Nowe perony na trasie Kielce – Busko-Zdrój oraz Kielce – Częstochowa