Nowe projekty dla szkół podstawowych i zawodowych

2022-01-05 0:03 MC
szkoła
Autor: M.Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

3,1 mln zł unijnego dofinansowania dla projektów edukacyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego. Z nowych przedsięwzięć, adresowanych do szkół podstawowych oraz do szkół zawodowych, skorzystają zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W sumie ponad 500 osób.

Dwa nowe projekty RPO będą realizowane w szkołach podstawowych w Kielcach oraz w Morawicy – poinformowała Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik podczas uroczystego podpisania umów. - Kolejne dwa przedsięwzięcia dotyczą pięciu szkół zawodowych, działających w Kielcach, Busku-Zdroju oraz w Starachowicach. Łącznie z projektów skorzysta ponad 500 uczniów -  poinformowała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik podczas uroczystego podpisania umów.

Dzięki funduszom unijnym, przeznaczanym na projekty edukacyjne, w świętokrzyskich szkołach na coraz szerszą skalę wykorzystywane są nowoczesne metody nauczania, oparte na technologiach komputerowych i Internecie - dodaje wicemarszałek Janik.

Przykładem jest projekt „Kosmiczni hotelarze”, przygotowany przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Jest on skierowany do młodzieży kształcącej się w Kielcach i Busku – Zdroju, na kierunkach związanych z hotelarstwem i gastronomią. Do prowadzenia zajęć będą wykorzystywane m.in. wirtualne pracownie szkolne. Dzięki specjalnym goglom uczniowie będą mogli „przenieść się” do wygenerowanego w komputerze otoczenia, symulującego prawdziwe wnętrza hotelu lub restauracji, z animacjami gości. W takim wirtualnym otoczeniu młodzi ludzie będą rozwijać umiejętność obsługi klienta - informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Lodowisko pod Tauron Arena działa, jest darmowe dla dzieci z Krakowa.
Sonda
Czy szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe?
Źródło: Nowe projekty dla szkół podstawowych i zawodowych
Nasi Partnerzy polecają