Nowe radiowozy dla kieleckiej policji

2021-12-31 9:30 PioR
Nowe radiowozy dla kieleckiej policji
Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach

Nieoznakowana Kia Ceed oraz oznakowana Toyota Corolla. Takie dwa radiowozy trafiły do kieleckich policjantów. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu władz powiatu kieleckiego.

- Powiat kielecki wsparł zakup tych dwóch pojazdów kwotą łączną 102 500 zł. To jest połowa wartości, gdyż jeden kosztował 90 tys. zł, a drugi 110 tys. zł - wylicza starosta kielecki Mirosław Gębski.

Pierwsze z aut trafi do kryminalnych, którzy zajmują się ściganiem zabójców czy złodziei, a także poszukiwaniem skazanych i zaginionych. Z kolei oznakowanym radiowozem policjanci drogówki będą patrolować trasy powiatowe.

- Dziękuję zarządowi, powiatowi, że wspierają nas w dążeniu do poprawy jakości sprzętu w terenie. Komenda policji posiada sporo nowoczesnego sprzętu, staramy się mieć coraz nowszy i bardziej sprawny sprzęt. Wiemy, że samochody się eksploatują, stąd potrzeba jego wymiany na nowszy. Dzięki dobrej współpracy z samorządem powiatu udaje nam się usprawniać swoje działania poprzez nowoczesny sprzęt - powiedział Tomasz Śliwiński, komendant miejski policji w Kielcach.

Źródło: Nowe radiowozy dla kieleckiej policji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany