Budowanie ścieżki rowerowej w Kielcach

i

Autor: UM Kielce

Nowe ścieżki rowerowe i rowery miejskie

2021-11-16 12:39

W Kielcach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych. Trwają właśnie prace przy ulicy Krakowskiej​, a już niedługo ruszą kolejne w ramach projektu "Kielecki Rower Miejski". Poza tym ruszy również miejska wypożyczalnia rowerów, którą będzie zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Właśnie trwa budowa drogi rowerowej przy ulicy Krakowskiej. Trasa o długości 1100 metrów powstaje od granicy miasta do al. Górników Staszicowskich. Natomiast odcinek 800-metrowy od Wojewódzkiego Domu Kultury do ul. Pakosz.

- Bliżej granicy miasta roboty są dużo bardziej zaawansowane, ponieważ tam wykonawca ułożył już blisko 1000 metrów masy bitumicznej na tej ścieżce. Na odcinku przy WDK w tej chwili trwa korytowanie, ustawianie obrzeży oraz robienie podbudowy - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

A już niedługo rusza kolejny projekt pn. „Kielecki Rower Miejski".

- Budowanych będzie w zasadzie od podstaw 9 nowych ścieżek rowerowych między innymi wzdłuż alei Solidarności, przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa, czy wzdłuż ulicy Sandomierskiej. Także tych odcinków jest całkiem sporo. Większość tych przedsięwzięć jest na etapie albo przetargu albo przygotowania - dodaje Skrzydło.

Wypożyczalnia rowerów miejskich

W ramach projektu ruszy również miejska wypożyczalnia rowerów, którą będzie zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

- Samych rowerów planujemy uruchomić co najmniej 250, z czego 25 rowerów elektrycznych, 5 rowerów typu tandem i 10 rowerów typu cargo. Rowery będą 4. generacji czyli możemy je zostawić i wziąć z dowolnego miejsca na terenie miasta, natomiast pozostawienie roweru poza strefą parkowania będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami - informuje Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR.

W planach jest na początek 50 stacji do parkowania rowerów. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na dostarczenie jednośladów i systemu do ich obsługi. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach chce uruchomić wypożyczalnię rowerów od 1 maja 2022 roku.

źródło: UM Kielce

Na skwerze w centrum Bydgoszczy zakochani mogą już wieszać kłódki

QUIZ. Słynne cytaty - kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto powiedział : „Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia lub zginąć razem jak szaleńcy.”?
Źródło: Nowe ścieżki rowerowe i rowery miejskie