Nowy fragment S74 usprawni komunikację w Świętokrzyskiem

i

Autor: Pixabay

Nowy fragment S74 usprawni komunikację w Świętokrzyskiem

2022-03-01 17:11

Bliżej realizacji ekspresówki S74 na odcinku między Mniowem a Kielcami. Przetarg na projekt i budowę nowoczesnej trasy pozytywnie przeszedł kontrolę. Po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła podpisać z nim umowę.

- To kolejna inwestycja w ciągu S74 w naszym regionie, po obwodnicy Opatowa – przypomina Małgorzata Pawelec, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. - Ta inwestycja ma ogromne znaczenie nie tylko dla kierowców podróżujących tranzytem ale kompleksowo rozwiąże również problem dojazdu ze stref podmiejskich do Kielc – zaznacza rzecznik.

Nowa ekspresówka będzie miała dwie jezdnie o długości 16 kilometrów.

- Droga na fragmencie około 400 metrów począwszy od miejscowości Przełom będzie biegła istniejącym śladem drogi krajowej 74. Następnie odbije w kierunku południowo-zachodnim i poprowadzona nowym śladem skomunikuje się z łącznicą węzła Kielce-Zachód, który powstał w ramach obwodnicy Kielc w ciągu trasy S7 – informuje Małgorzata Pawelec z kieleckiego oddziału dyrekcji.

Inwestycja ma pochłonąć niemal 538 milionów złotych. Wykonawca będzie miał na jej wykonanie 3 lata od chwili podpisania umowy.

Źródło: Nowy fragment S74 usprawni komunikację w Świętokrzyskiem