Nowy kompleks boisk przy szkole na Baranówku

i

Autor: UM Kielce

Nowy kompleks boisk przy szkole na Baranówku. Wszystko dzięki głosom mieszkańców

2021-05-19 11:36

Kolejna inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego doczekała się realizacji. Chodzi o kompleks boisk, jaki powstał przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Adolfa Dygasińskiego.

Za 1,2 mln zł stworzono tam boiska do piłki nożnej i siatkowej, bieżnię, skocznia w dal, a do tego podjazdy dla niepełnosprawnych czy monitoring.

- Będę się tutaj spotykała ze znajomymi i grała w piłkę. W porównaniu do starego boiska to jest o wiele lepsze, bo tutaj jest trawa, a wcześniej był beton – mówi Liliana Rębosz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9. – Na pewno będziemy tu przychodzić na zajęciach w-fu i po lekcjach, żeby grać w piłkę nożną i siatkową – dodaje Kuba Sławek, inny uczeń tej placówki.

Kompleks sportowy, to nie jest jedyna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego w tym miejscu. Powstał tu również nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. – Bardzo się cieszymy, że możemy te obiekty otworzyć oficjalnie dla naszych uczniów i mieszkańców. Wszyscy razem będziemy o nie dbali, aby służyły jak najdłużej – zapewnia Łukasz Stochmal, dyr. Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach.

W oficjalnym otwarciu kompleksu sportowego uczestniczyli przedstawiciele władz miasta. – Szkoła jest pewnym centrum edukacyjnym i elementem życia, także w godzinach popołudniowych. To jest największy sukces całej społeczności związanej ze Szkołą Podstawową numer 9 – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc. – Te dwa wspaniałe obiekty, które będą służyły uczniom i okolicznym mieszkańcom pokazują, że budżet obywatelski ma sens. On się cały czas rozwija i daje nowe możliwości – dodaje Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że teraz mieszkańcy Kielc znowu mogą zgłaszać pomysły do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mają na to czas do 25 maja.

Tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim na kieleckiej Kadzielni
Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Źródło: Nowy kompleks boisk przy szkole na Baranówku. Wszystko dzięki głosom mieszkańców