Kadzielnia HITEM Kielc. Mimo pandemii w 2020 odwiedziły ją TŁUMY!

i

Autor: Urząd Miasta Kielce

Obiekty Geonatury Kielce w "topowych" atrakcjach świętokrzyskiego

2022-02-08 14:07

Wszystkie cztery obiekty Geonatury Kielce znalazły się w topowych atrakcjach świętokrzyskiego. ​Liderem oczywiście jest Kadzielnia, ale Centrum Geoedukacji z rezerwatem Wietrznia oraz Ogród Botaniczny cieszą się równie wysoką popularnością.

Liderem po raz kolejny pozostaje Kadzielnia, która z wynikiem niemal 320 tysięcy odwiedzających stanęła na podium razem z Bałtowem i Krajnem. Dużym zainteresowaniem odwiedzających w minionym roku cieszyły się również Centrum Geoedukacji z rezerwatem Wietrznia oraz Ogród Botaniczny. Łącznie obiekty Geonatury Kielce w 2021 roku odwiedziło 540 890 osób, co stawia jednostkę wśród liderów turystycznych regionu.

- Popularność naszych obiektów i terenów przyrodniczo cennych, którymi zarządzamy to także zasługa wielu różnych instytucji, organizacji i mediów miejskich, regionalnych i krajowych. Podkreślając dobre wyniki za ubiegły rok, chciałbym jednocześnie podziękować wszystkim instytucjom i osobom, które współpracując z naszą jednostką i promując kieleckie atrakcje przyrodnicze przyczyniły się do tego sukcesu – zaznacza dyrektor Geonatury Kielce, Mirosław Hejduk.

W zestawieniu TOP 21 atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego Kadzielnia z Amfiteatrem, Podziemną Trasą Turystyczną i Tyrolką zajęła 2. miejsce, Centrum Geoedukacji na kieleckiej Wietrzni uplasowało się na 12. miejscu, Rezerwat skalny Ślichowice na 19., a Ogród Botaniczny na 21.

Geonatura Kielce nie spocznie na laurach i w tym roku będzie się starać o jeszcze lepsze wyniki

- Planujemy taki cykl wydarzeń tematycznych pod nazwą roboczą "GeoFestiwal", żeby jeszcze bardziej wypromować te obiekty, które już funkcjonują - dodaje dyrektor Geonatury.

Poza tym w tym roku instytucja planuje zorganizować imprezę "Kadzielnia Sport Festwial", czy "Festiwal Małych Podróżników". To nie wszystkie plany Geonatury Kielce, ale o nich będziemy informować na bieżąco.

info: UM Kielce

Rezerwat konika polskiego w Popielnie na Mazurach
Sonda
Jak często podróżujesz?
Źródło: Obiekty Geonatury Kielce w "topowych" atrakcjach świętokrzyskiego