I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

i

Autor: I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Ofert sporo, ale wszystkie drogie. Na budowę hali przy I LO będzie trzeba poczekać

2021-11-24 12:48

Siedem ofert i każda przewyższa przeznaczoną kwotę na inwestycję. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego będą musieli jeszcze poczekać ​no nową halę sportową z łącznikiem i dodatkowymi salami dydaktycznymi. Miasto przeznaczyło 9,2 mln zł na tą inwestycję, a najtańsza ze złożonych ofert w przetargu wynosi ponad 13 mln złotych.

- W tym postępowaniu wpłynęło siedem ofert. Najtańsza z nich opiewa kwotę na 13 mln 300 tys. złotych. Najdroższa jest na kwotę 20 mln 700 tys. złotych. Wszystkie te oferty są obecnie weryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym - mówi Tomasz Porębski rzecznik prezydenta Kielc.

Jednak wszystkie te oferty przewyższają założony budżet na tą inwestycję. Miasto pozyskało również dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości ok. 2,8 mln zł. Jednak to wciąż za mało.

- Prezydent Bogdan Wenta podjął decyzję, że na grudniowej sesji Rady Miasta będzie wnioskował do radnych o przesunięcie środków finansowych, które pozwolą na rozstrzygnięcie tego postępowania i wybór najkorzystniejszej oferty - dodaje Porębski.

Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się 2 grudnia. Wtedy podjęta będzie decyzja.

"Żydzi na Madagaskar", czyli jak Polska (prawie) stała się kolonialną potęgą | Historia z Koprem

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Źródło: Ofert sporo, ale wszystkie drogie. Na budowę hali przy I LO będzie trzeba poczekać