Konkurs kulinarny

i

Autor: Wiktoria Mitura

"Ogród bęczkowski w sakiewce" najsmaczniejszą potrawą powiatu kieleckiego

2021-07-12 11:10

Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce otrzymały Panie z KGW Korale Radostowej z Bęczkowa w gminie Górno, które przygotowały "ogród bęczkowski w sakiewce".

W tym roku w Konkursie na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego przygotowano dania jarskie, czyli bez mięsa. Pierwsze miejsce w kulinarnych zmaganiach zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Korale Radostowej z Bęczkowa w gminie Górno. Panie przygotowały potrawę ogród bęczkowski w sakiewce. A co to takiego?

- W sakiewce znajdowały się wszystkie warzywa, które są z naszego bęczkowskiego ogrodu, czyli koper, pietruszka, seler, por, cebula, szczypior. Wszystkie sałaty jakie mamy w ogródku, plus ogórki, pomidory i papryka. Wszystko otulone jest komosą ryżową i sosem koperkowo-czosnkowo-ziołowym. Wszystko zamknięte oczywiście w tej sakiewce. Sakiewka jest zielone z ciasta naleśnikowego z dodatkiem szpinaku i pokrzywy - mówi jedna z Pań z KGW Korale Radostowej.

- Oryginalny, cudowny, wspaniale podany. Panie nawet zaśpiewały prezentując potrawę, więc było przepięknie - mówi Izabela Dziewięcka, dyrektor Wydziału Kultury, Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Drugie miejsce zajęło KGW Rykoszyn z gminy Piekoszów za zielone naleśniki z serkiem koperkowym zaś trzecie KGW Czarcie Babki z gminy Masłów za czarcie obłoki. Wyróżnienia otrzymały: KGW Sasanki z gminy Mniów, KGW Oblęgorzanki z gminy Strawczyn, KGW Szewczanki z gminy Nowiny oraz KGW Florianki z gminy Zagnańsk.

W tym roku konkurs odbył się w Mniowie.

Food Truck Festiwal 2021. Restauracje na kółkach zaparkowały w Bydgoszczy

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: "Ogród bęczkowski w sakiewce" najsmaczniejszą potrawą powiatu kieleckiego