Ogród Botaniczny w Kielcach

i

Autor: Geonatura Kielce

Ogród Botaniczny w Kielcach przyjmuje praktykantów i stażystów

2021-06-11 17:43

Ogród Botaniczny w Kielcach to nie tylko miejsce spacerów i rekreacji. Ogród pozwala się również rozwijać w zawodzie m.in. architekta krajobrazu.

To już kolejny rok, w którym ogród przyjmuje w swoje szeregi praktykantów i stażystów.

- W tym roku jest to 10 osób. Oprócz tego, że pomagają w typowym pracach ogrodniczych i w pielęgnacji terenów zieleni to zajmują się również konserwacją zabytków małej architektury. Wykonują także pierwsze dokumentacje projektowe, projekty koncepcyjne zieleni, czy sporządzają kosztorysy do tych właśnie projektów - mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego.

Ogród Botaniczny w Kielcach wciąż się rozwija i podpisuje nowe umowy na współpracę. Nowością jest umowa jaką ogród podpisał pod koniec maja na naukę przysposobienia do pracy w formie praktyk wspomaganych z Zespołem Szkół Specjalnych nr 1 w Kielcach.

- Przysposobienie do pracy w formie praktyki wspomaganej jest metodą nabywania przez uczniów z niepełnosprawnościami intelektualnymi umiejętności zawodowych, na stanowiskach pracy wybranych przez nich, czy przez szkołę, ale oczywiście dopasowanych do ich indywidualnych możliwości i preferencji - tłumaczy kierownik ogrodu.

Ogród botaniczny w centrum Olivia Business Center
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Ogród Botaniczny w Kielcach przyjmuje praktykantów i stażystów