Osoby z niepełnosprawnością będą mogły założyć własną działalność

2021-08-23 12:03 W.M
Podpisanie umów w Starostwie Powiatowym w Kielcach
Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach

14 umów na kwotę ponad 630 tysięcy złotych. Powiat kielecki podpisał umowy na dotyczące przyznania osobom niepełnosprawnym środków na założenie własnej firmy. A pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnościami będą mogli wyposażyć dla nich stanowiska pracy.

To kolejne umowy, które powiat kielecki podpisuje w tym roku. Z pozyskanych pieniędzy, osoby niepełnosprawne chcą otworzyć hurtownię, zakład mechaniczny, zając się remontami czy pośrednictwem sprzedaży. Na doposażenie stanowisk pracy i dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych pracodawcy otrzymali łącznie 323 tys. zł. Powstaną stanowiska takie jak: operator wózka widłowego, pracownik w masarni, robotnik gospodarczy, przedstawiciel handlowy.

- To kolejne rozdanie. Chcę podkreślić, że co roku te środki zwiększamy, dzięki czemu staliśmy się liderem w województwie świętokrzyskim na płaszczyźnie wsparcia osób niepełnosprawnych. Cieszymy się, kiedy osoby niepełnosprawne mogą realizować własne marzenia na pomysły na biznes. Pomagamy także pracodawcom, którzy zdecydowali się zatrudnić osoby niepełnosprawne - mówi Stefan Bąk, członek zarządu powiatu.

Na otworzenie własnej działalności gospodarczej promesę otrzymał Marcin Frankowicz z Tokarni, w gminie Chęciny, który chce otworzyć firmę florystyczną. - Otrzymane dziś pieniądze przeznaczę na zakup sprzętu, który pozwoli mi uruchomić działalność. To dla mnie duże wsparcie - przyznał Marcin Frankowicz.

W tym roku ze środków PFRON skorzystało już 10 osób niepełnosprawnych, które założyły własne firmy. Otrzymały łącznie 444 tys. zł. Podpisano również trzy umowy z pracodawcami na utworzenie trzech stanowisk dla osób niepełnosprawnych na łączną kwotę 132 tys. zł

Podborze. Dwóch niepełnosprawnych braci mieszka w ruinie. Potrzebują wszystkiego
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: Osoby z niepełnosprawnością będą mogły założyć własną działalność
Nasi Partnerzy polecają