Pasieka z recyklingu stanęła na dachu Politechniki Świętokrzyskiej

i

Autor: Piotr Rogoziński

Pasieka z recyklingu stanęła na dachu Politechniki Świętokrzyskiej

2021-05-21 9:58

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach włączyła się w proekologiczne działania. Na dachu biblioteki uczelni stanęła pasieka wykonana z materiałów pozyskanych z recyklingu, m.in. z bębnów starych pralek.

- To ważny dzień w historii naszej uczelni – mówił podczas prezentacji uli prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. – Z naturą niejednokrotnie ludzie obchodzą się w sposób okrutny. Chcemy podkreślić, że pszczoły i inne stworzenia są bliskie naszym sercom. Niech pszczoły będą przykładem dla studentów, że by powstawał miód ich pracy, potrzeba wiele wysiłku i współpracy – dodał.

Pomysłodawcą oraz wykonawcą pięciu uli, jakie stanęły na dachu biblioteki uczelni, był grafik i pszczelarz – Tomasz Waśkiewicz. Cały projekt został realizowany przy wsparciu partnerów, takich jak: Fundacja Odzyskaj Środowisko, Reverse Logistic Group i Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego CCR.

Uroczyste otwarcie pasieki było organizowane w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Towarzyszyły mu m.in. prezentacje zespołów budujących łaziki z recyklingu.

Happening artystów z Teatru Żeromskiego w Kielcach upamiętniający ofiary eksperymentów medycznych i społecznych
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Źródło: Pasieka z recyklingu stanęła na dachu Politechniki Świętokrzyskiej