Po tragicznym wypadku na przejściu dla pieszych w Kielcach. Przemalują pasy na biało-czerwono?

i

Autor: Pixabay Po tragicznym wypadku na przejściu dla pieszych w Kielcach. Przemalują pasy na biało-czerwono?

Pasy na biało-czerwono! To zwiększy bezpieczeństwo pieszych?

2021-07-20 12:05

Coraz więcej kolizji i wypadków na przejściach dla pieszych w Kielcach​. Od 1 czerwca w życie weszły przepisy, które nadały osobom wchodzącym na przejście pierwszeństwo przed pojazdami. Według Kamila Suchańskiego, przewodniczącego klubu Bezpartyjnych i Niezależnych, to jedna z przyczyn ostatnich wypadków.

Nie da się nie zauważyć, że odkąd wprowadzono w życie nowe przepisy, dotyczące pierwszeństwa pieszych przy tzw. zebrach, jest więcej kolizji i wypadków w tych miejscach. Niedawno przy ulicy Jesionowej w Kielcach doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego pieszy zmarł. W ostatni weekend na przejściu dla pieszych potrącono dwóch mężczyzn.

Kamil Suchański, przewodniczący klubu Bezpartyjnych i Niezależnych ma pomysł jak temu zaradzić. Złożył już w tej sprawie interpelację.

- Możemy bez problemu, w dość szybki sposób, przy niedużych nakładach finansowych pomalować pasy na kolor biało-czerwony, które będą bardziej ostrzegały. Będą zwracały uwagę kierowców na to, że zbliżają się do przejścia dla pieszych i powinni w tym miejscu zachować szczególną ostrożność - mówi Kamil Suchański.

Władze Kielc mają 14 dni, aby odnieść się do wspomnianego wniosku.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: Pasy na biało-czerwono! To zwiększy bezpieczeństwo pieszych?