Paszport

i

Autor: Świetokrzyski Urząd Wojewódzki/Facebook

Paszport w Kielcach można wyrobić także w soboty

2022-04-22 15:00

Zainteresowanie wyrobieniem paszportu w Kielcach jest wciąż bardzo duże. Aby usprawnić i skrócić czas oczekiwania na wizytę, Oddział Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie czynny także w soboty - 23 i 30 kwietnia. Wizytę trzeba umówić telefonicznie.

Proponujemy zapisy telefoniczne, bo w ten sposób można umówić termin wcześniejszy niż ten w kalendarzu internetowym. Chciałabym zaznaczyć, że w sobotę obsługiwani są interesanci, którzy chcą złożyć wniosek o paszport. Natomiast osoby, które chcą odebrać dokument zapraszamy w dni robocze od poniedziałku do piątku - informuje Marzena Chodakowska rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Cały czas widać duże zainteresowanie wyrobieniem dokumentu paszportowego w Oddziale Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Świadczą o tym statystyki.

W miesiącu marcu 2022 roku w sumie obsłużono ponad 10 tysięcy osób, w tym przyjętych i wydanych dokumentów paszportowych. W tym samym czasie w roku 2021 była to liczba ponad 2 tysiące - podaje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Studenci UKW otworzyli świetlicę dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
Sonda
Czy masz już plany na majówkę?
Źródło: Paszport w Kielcach można wyrobić także w soboty