Autor: Barlinek Industria Kielce

SPORT

PGNiG Superliga. Barlinek Industria Kielce wygrywa w Tarnowie

2023-05-05 20:48

Nie było niespodzianki w starciu przedostatniej kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów a drużyną Barlinek Industria Kielce. Goście wygrali w Hali Jaskółka 37:27. Oznacza to, że losy mistrzostwa Polski rozstrzygną się w ostatniej kolejce, gdy do Hali Legionów przyjedzie Orlen Wisła Płock.

Stawka tego pojedynku była jasna. Kielczanie doskonale zdawali sobie sprawę, że tylko zwycięstwo nad Grupą Azoty Unią Tarnów sprawi, że domowy mecz z Orlenem Wisłą Płock zadecyduje o mistrzostwie Polski. Dlatego od pierwszych minut piątkowego starcia byli maksymalnie skoncentrowani.

Nie minęło nawet pięć minut gry, a żółto-biało-niebiescy prowadzili już 5:1. Dobrze w kieleckiej bramce odnalazł się Mateusz Kornecki, po drugiej stronie boiska skutecznością imponował Artsem Karalek. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną. Po początkowym falstarcie szybko odzyskali skuteczność i do końca pierwszej partii zniwelowali straty do zaledwie dwóch trafień - było 17:15 dla przyjezdnych.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie, jak pierwsza. Minęło kilka chwil, a wynik 17:15 zamienił się w 24:18. Później już jednak ekipa Barlinka Industrii nie pozwoliła rywalom na zmniejszenie strat. Dlatego mistrzowie Polski pewnie zwyciężyli 37:27.

Warto zaznaczyć, że w kieleckim zespole bardzo dobre zawody rozegrał duet obrotowych Nicolas Tournat (7 bramek) i Artsem Karalek (6) oraz rozgrywający Szymon Sićko (6). Regularnie skutecznymi interwencjami przypominał się także Mateusz Kornecki (8 interwencji). Tytuł MVP spotkania powędrował jednak w ręce bramkarza rywali, Marka Bartosika.

Zwycięstwo kielczan w Tarnowie oznacza, że losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się 21 maja, gdy do Kielc przyjedzie Orlen Wisła Płock. Żółto-biało-niebiescy będą musieli pokonać Nafciarzy, by sięgnąć po złote medale, bo na wyjeździe musieli uznać wyższość rywala.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Barlinek Industria Kielce 27:37 (15:17)

Barlinek Industria Kielce: Błażejewski (3/15=20 proc.), Kornecki (8/21=38 proc.) - Tournat 7, Sićko 6, Karalek 6, Moryto 3, D. Dujshebaev 3, Olejniczak 3, Sanchez-Migallon 3, A. Dujshebaev 2, Nahi 2, Karacić 2, Surgiel, Wiaderny, Gębala

Grupa Azoty Unia Tarnów: Bartosik, Małecki - Minotskyi 8, Podsiadło 5, Yoshida 5, Matsuura 4, Bushkou 3, Sanek 1, Smolikau 1, Zahirovic, Kowalik, Sikora, Kasahara, Małek, Słupski, Mrozowicz