Autor: Industria Kielce

SPORT

PGNiG Superliga. Industria Kielce gromi Chrobrego

2023-04-15 20:39

Industria Kielce nie dała szans kolejnemu rywalowi w PGNiG Superlidze. Tym razem nasi szczypiorniści rozbili na wyjeździe Chrobrego Głogów 47:26. To już siedemnasty raz w bieżącym sezonie ligowym, gdy mistrzowie Polski dobijają do granicy czterdziestu zdobytych bramek.

W meczu 23. serii PGNiG Superligi kielczanie od razu zabrali się ostro do pracy. Przede wszystkim bramki Nicolasa Tournata i skuteczne interwencje Mateusza Korneckiego sprawiły, że po sześciu minutach gry prowadzili już 6:1. Później odrobinę zwolnili tempo i do przerwy do swojej zaliczki dołożyli jeszcze tylko dwa "oczka" - było 23:16.

Druga partia to równie dobra gra mistrzów Polski w ataku, ale nieco lepsza w obronie. Pierwszy kwadrans przyjezdni wygrali 10:3. Ostatecznie Industria Kielce zwyciężyła Chrobrego różnicą aż 21 trafień - 47:26, wyrównując strzelecki rekord z bieżącego sezonu. Równie imponujący dorobek w ofensywie kielczanie osiągnęli tylko dwukrotnie przeciwko ARGED KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.

Tytuł MVP spotkania otrzymał Nicolas Tournat, który był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku (9 goli). Kolejny mecz kielczanie rozegrają 23 kwietnia w Hali Legionów. Podejmą wówczas Górnika Zabrze.

Chrobry Głogów – Industria Kielce 26:47 (16:23)

Industria Kielce: Błażejewski (4/12-33 proc.), Kornecki (11/25=44 proc.), Wolff (5/9=56 proc.) - Tournat 9, A. Dujshebaev 7, Moryto 6, Sićko 5, Kounkoud 4, Nahi 4, Karalek 3, Sanchez-Migallon 3, Wiaderny 3, D. Dujshebaev 2, Surgiel 1, Olejniczak

Chrobry Głogów: Klupś, Stachera - Tilte 7, Paterek 7, Skiba 3, Jamioł 3, Zdobylak 2, Otrezov 1, Orpik 1, Grabowski 1, Matuszak 1, Wiatrzyk, Kosznik, Styrcz

Andrzej Gołota: Żona zawsze mi coś znajdzie do roboty!
Źródło: PGNiG Superliga. Industria Kielce gromi Chrobrego