Autor: Industria Kielce

Strzelecki rekord w Hali Legionów

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych. Industria Kielce rozbiła Ostrovię

2023-04-02 18:53

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze ręczni Industrii Kielce w meczu 21. kolejki spotkań PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski pokonali w Hali Legionów ARGED KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 47:28. Tylu bramek w tym sezonie jeszcze nie zdobyli.

Beniaminek PGNiG Superligi skazywany był w Kielcach na porażkę, ale mało kto spodziewał się, że gospodarze urządzą sobie aż tak efektowny festiwal strzelecki. Już pierwsze chwile meczu pokazały, że kibice zebrani w Hali Legionów nie będą się nudzić. Po 5 minutach Industria prowadziła 5:0, w czym spora zasługa dobrze broniącego od początku Andreasa Wolffa. Później pojedynek nieco się wyrównał, chociaż cały czas był pod kontrolą mistrzów Polski, którzy do przerwy prowadzili 24:17.

Po zmianie stron kielczanie podkręcili jeszcze tempo. Równie skutecznie grali w ataku, ale zaczęli lepiej bronić. W efekcie ich przewaga zaczęła rosnąć. Warto dodać, że w ofensywie bardzo dobrze spisywali się m.in. Nicolas Tournat, Szymon Sićko czy Szymon Wiaderny. Ostateczna Industria pokonała Ostrovię 47:28. To strzelecki rekord mistrzów Polski w tym sezonie.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Nicolas Tournat, który zdobył dla gospodarzy aż 13 goli. Kolejny mecz kielczanie rozegrają już w środę. Na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Industria Kielce - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 47:28 (24:17)

Industria Kielce: Błażejewski, (2/8=25 proc.) Kornecki (8/19=42 proc.), Wolff (7/16=44 proc.) - Tournat 13, Sićko 6, Wiaderny 6, Olejniczak 4, Moryto 3, Nahi 3, A. Dujshebaev 2, D. Dujshebaev 2, Sanchez-Migallon 2, Gębala 2, Surgiel 1,

ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Balcerak, Krekora, Zimny - Gajek 11, Wadowski 3, Marciniak 3, Gierak 3, Klopsteg 2, Szpera 2, M. Przybylski 2, Misiejuk 1, Wojciechowski 1, Tomczak, J. Przybylski, Szych, Urbaniak