Pieniądze na opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami świętokrzyskiego

i

Autor: Cindy Parks / Pixabay

Pieniądze na opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami świętokrzyskiego

2021-05-25 18:56

Prawie 7 milionów złotych na żłobki i przedszkola. Taka suma pieniędzy trafiła do świętokrzyskiego na zapewnienie miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu Maluch+ i dedykowane było zarówno instytucjom publicznym jak i prywatnym.

Z programu skorzystały takie miejscowości jak Miedziana Góra, Chęciny czy Morawica. W tej transzy największe dofinansowanie na organizację opieki dla najmłodszych otrzymało miasto Kielce. Mowa o przeszło 450 tysiącach złotych.

- Za te pieniądze w Kielcach będziemy mogli utworzyć nowe oddziały żłobkowe i przedszkolne. To jest duża wartość dla mieszkańców naszego miasta, bo wiadomo, że zapotrzebowanie zawsze jest duże. Jestem zadowolony i wierzę, że kielczanie wkrótce odczują efekty tego dofinansowania - mówi Marcin Chłodnicki, wiceprezydent Kielc.

Dzięki środkom z rządowego programu Maluch+ w regionie świętokrzyskim powstanie 9 kolejnych instytucji, mających łącznie 183 miejsca opieki dla najmłodszych. Dofinansowane będzie także 2218 miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych oraz u opiekunów dziennych.

Powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Na czym będzie polegała?

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Pieniądze na opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami świętokrzyskiego