Dalibor Takáč

i

Autor: Korona Kielce

Pierwsze zimowe wzmocnienie Korony

2022-01-19 7:32

Dalibor Takáč - tak nazywa się nowy zawodnik Korony Kielce. Kolejni, być może przekonają do siebie trenera Leszka Ojrzyńskiego w trakcie dzisiejszego sparingu z Puszczą Niepołomice.

24-latek od pięciu lat był zawodnikiem słowackiego MFK Ruzomberok. W słowackiej ekstraklasie rozegrał ponad 100 spotkań zapisując na swoim koncie dziewięć bramek i 20 asyst.

- Bardzo się cieszę, że zagram w Polsce i że dołączyłem do Korony Kielce. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc drużynie w osiągnięciu celu, jakim jest awans do Ekstraklasy - powiedział nowy zawodnik żółto-czerwonych oficjalnej stronie Korony

Takáč jest niezwykle uniwersalnym graczem, mogącym występować na bokach pomocy, jak również tuż za napastnikiem. Najlepiej czuje się jednak jako typowa "ósemka". Urodzony w Koszycach piłkarz w obecnych rozgrywkach zanotował bramkę, sześć asyst i trzy asysty drugiego stopnia.

Dalibor ma na swoim koncie również dziewięć meczów w kwalifikacjach Ligi Europy, w których odegrał ważną rolę notując w nich pięć asyst. Takáč był również powołany do składu reprezentacji Słowacji U21 na mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy UEFA do lat 21.

To pierwsze wzmocnienie żółto-czerwonych tej zimy, ale pewnie nie ostatnie. Dziś o godz. 16 na stadionie przy ulicy Kusocińskiego Korona zagra sparing z Puszczą Niepołomice, w trakcie którego testowani będą Roberto Corral i Artur Amroziński. Być może któryś z nich pomoże kieleckiej ekipie w walce o awans do ekstraklasy. Mecz Korony z Puszczą będzie otwarty dla publiczności.

Straszna kontuzja w kadrze short tracku przed IO w Pekinie. Gabriela Topolska połamała żebra. (wypowiedź Magdaleny Zych na temat koleżanki)
Sonda
Która polska komedia jest najlepsza?
Źródło: Pierwsze zimowe wzmocnienie Korony