Alkomat

i

Autor: Materiały prasowe policji

Pijana matka za kółkiem

2022-01-10 12:11

Policjanci skarżyskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 35-letniej mieszkance Kielc. Kobieta jechała oplem kompletnie pijana. W jej organizmie znajdowały się blisko trzy promile alkoholu. Dodatkowo przewoziła autem 15-letnią córkę. Jazdę udaremnił jej inny kierowca, który zawiadomił mundurowych.

W sobotni wieczór dyżurny skarżyski policji otrzymał informację od jednego z kierowców, że trasą S7 od strony Kielc zygzakiem jedzie opel. Za kierownicą auta siedzi kobieta. Zgłaszający interwencję pojechał za niemieckim samochodem, jednak nie był w stanie go zatrzymać. Kierująca oplem zatrzymała się dopiero na ulicy 1 Maja w Skarżysku-Kamiennej, po czym weszła do sklepu. Wówczas jadący za nią mężczyzna, zatrzymał swój pojazd, podszedł do opla i wyjął ze stacyjki kluczyki. Za chwilę na miejsce przyjechali policjanci.

- Okazało się, że podejrzenia czujnego kierowcy były słuszne. W organizmie 35-letniej mieszkanki Kielc znajdowały się blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo wiozła oplem swoją 15-letnią córkę. Nieodpowiedzialnej kielczance pobrano krew do dalszych badań, straciła też prawo jazdy. Wkrótce zapewne odpowie przed sądem - informuje Jarosław Gwóźdź, rzecznik skarżyskiej policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Teść strzelał do Antka Królikowskiego! Szokujące nagranie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ledwie1 osoba na 10 zdobędzie komplet. Może to właśnie ty?

Pytanie 1 z 10
W którym państwie przez lata rządził Enver Hoxha?
Źródło: Pijana matka za kółkiem