radiowóz policyjny

i

Autor: M.Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

Pijani kierowcy wciąż plagą na świętokrzyskich drogach

2022-02-14 19:58

Świętokrzyscy policjanci apelują o rozwagę i trzeźwość na drogach, ale na samych apelach nie poprzestają. Stąd różne działania, jak choćby poniedziałkowa akcja „Trzeźwy poranek". Ci, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie" poniosą surowe konsekwencję - zapowiadali mundurowi. A było ich niemało.

Świętokrzyscy policjanci zorganizowali w poniedziałek akcję „Trzeźwy poranek”. Podczas kontroli mundurowi przypominali  jakie konsekwencje niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu, albo środków odurzających.

Apelowali o reagowanie gdy widzimy kogoś w takim stanie oraz przekazywali instruktaż jak należy się wówczas zachować.

Mundurowi przypominali również, aby kierowca, który nie jest pewien swojego stanu trzeźwości, sprawdził go za pomocą jednorazowego probierza, albo aby podszedł do najbliższej jednostki policji.

Wśród kontrolowanych kierowców byli i tacy, którzy zdecydowali się kierować pod wpływem alkoholu. Tylko w poniedziałkowy poranek policjanci zatrzymali 14 nietrzeźwych kierowców.

Te działania pokazują, że jednak tych nietrzeźwych kierowców niezależnie od dnia tygodnia jeździ po świętokrzyskich drogach dużo za dużo. Dlatego przestrzegamy,  żadne wymówki, żadne tłumaczenia, nie obronią nietrzeźwego kierującego. Od tego mamy urządzenia, aby sprawdzić ten stan trzeźwości -zaznacza  Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Tylko od 10 lutego do 14 lutego, świętokrzyscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 20 tys. kierujących, z których blisko 100 było pod wpływem alkoholu.

Pędził ponad 200 km/h drogą ekspresową S8
Sonda
Czy obchodzisz Walentynki?
Źródło: Pijani kierowcy wciąż plagą na świętokrzyskich drogach