Wakacyjny pociąg do Sandomierza wraca na trasę! Będą też korekty rozkładu jazdy

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Pociągi po 13 latach wrócą na trasę ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego

2021-07-07 9:42

Na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują stacje i przystanki do obsługi pasażerskiej. Jeszcze w lipcu planowane jest rozpoczęcie prac, a w grudniu, po 13 latach podróżni skorzystają z połączeń między województwami świętokrzyskim i łódzkim. Inwestycja pochłonie blisko 25 mln zł.

Podróżni skorzystają z wyremontowanych peronów na stacjach i przystankach: Skarżysko Milica, Bliżyn, Stąporków, Końskie.

- Przygotowane zostaną bezpieczne dojścia w poziomie szyn, dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Perony będą oświetlone oraz wyposażone w wiaty i ławki. Zapewnione zostanie czytelne oznakowanie oraz tablice z informacyjne z rozkładami jazdy. Dla rowerzystów ustawione zostaną stojaki na rowery – informuje Izabela Miernikiewicz, z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Z kolei na przystankach Brzask, Gilów, Sołtyków, Wólka Plebańska, Czarniecka Góra, Kornica, Ruda Białaczowska, Petrykozy, Sitowa, Opoczno, Słomianka, Szadkowice, Bratków, Jeleń ustawione zostaną wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Aby podróżni mogli bezpiecznie wsiadać do pociągów, przygotowane będzie oświetlenie oraz poprawiona nawierzchnia peronów.

- Zadanie obejmuje punktową naprawę torów i wymianę dwóch rozjazdów. Poprawiona zostanie nawierzchnia na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Bliżynie i Końskich. Obecnie na trasie Skarżysko Kamienna – Tomaszów Mazowiecki prowadzony jest ruch towarowy – podkreśla Izabela Miernikiewicz.

Wykonawcą prac jest PNUIK Kraków. Wartości umowy to 24,6 mln zł.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Pociągi po 13 latach wrócą na trasę ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego