Początek ważnej inwestycji drogowej w Kielcach. Będą utrudnienia

2021-10-12 10:04 PioR
Roboty drogowe
Autor: Jacek Werner /Radio ESKA

Zaczyna się długo wyczekiwana inwestycja drogowa w Kielcach, a to oznacza, że będą spore utrudnienia dla kierowców. Chodzi o przebudowę skrzyżowania alei Solidarności, 1000-lecia Państwa Polskiego i ul. Domaszowskiej.

Już w sobotę w tym rejonie wprowadzony zostanie system dróg jednokierunkowych.

- Po pierwsze na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską i Górną. Po drugie na ul. Domaszowskiej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Wiejską i Górną do skrzyżowania z ul. Poleską i Żniwną. Przejazd w przeciwnym kierunku odbywał się będzie ulicami Poleską – Leszczyńską - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Co ważne, z ulicy Domaszowskiej nie będzie można wjechać w Górną, Zbożową i Wiejską.

- Objazd do ul. Górnej i Zbożowej zostanie poprowadzony ulicami: Domaszowską – Żniwną – Taylora. Dojazd do ul. Wiejskiej odbywał się będzie poprzez ul. Leszczyńską. Ten zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców, dojazdu do firm oraz służb miejskich - dodaje Jarosław Skrzydło.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do odwołania. A remont tego skrzyżowania, których pochłonie blisko 23 mln zł, ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Starszy mężczyzna potrącony na rowerze. Nikt nie ruszył z pomocą
Sonda
Dlaczego, twoim zdaniem, na niestrzeżonych przejazdach kolejowych tak często dochodzi do wypadków?