radiowóz policyjny

i

Autor: M.Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

Policja będzie kierować ruchem przy cmentarzach

2021-10-29 13:13

​W czasie Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu w rejonie kieleckich nekropolii. W wielu miejscach kierować nim będą policjanci, dlatego kierowcy, a także piesi muszą bezwzględnie stosować się do poleceń mundurowych - przypomina świętokrzyska policja.

W dużej mierze kierujący obarczają winą za duże zatory drogowe - policjantów, którzy stoją na skrzyżowaniach, nie zwracając uwagi na to, że gdyby znali gesty policjanta, stosowali się do nich bardzo często te zatory byłyby znacznie mniejsze, a ruch płynniejszy - podkreśla Joanna Żelezik z wydziału ruchu drogowego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Dlatego mundurowi przypominają, że sygnały dawane przez policjanta kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, czy znaki drogowe.

Policjant, który stoi do nas przodem lub tyłem daje nam sygnał, że nie możemy wjechać, ale również wejść na skrzyżowanie. Ponadto, jeżeli zobaczymy policjanta na skrzyżowaniu z wysoko uniesioną prawą ręką, mamy bezwzględny zakaz wjazdu i wejścia na skrzyżowanie. Jest to tzw. „uwaga”- tłumaczy Joanna Żelezik z świętokrzyskiej drogówki.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach na Piaskach, ul. Ściegiennego i Spokojnej oraz w Cedzynie obowiązywać będą od 30.10.2021 r. (sobota) od godziny 06.00 do 01.11.2021 r. (poniedziałek) do godziny 24.00.

Niebezpieczna jazda 18-latka

Masz prawo jazdy? W tym quizie powinieneś uzyskać minumum 8 na 10 punktów!

Pytanie 1 z 1
Na chodniku nie mogą się zatrzymywać auta
Źródło: Policja będzie kierować ruchem przy cmentarzach