Policja pokazała w Kielcach nowe radiowozy

2022-04-29 7:33

Mają nie tylko niebieskie i srebrne wstawki, ale także zielone i żółte. Do tego więcej elementów odblaskowych i świateł led. Podczas targów Polsecure w Targach Kielce policja pokazała swoje nowe radiowozy.

W Kielcach można było podziwiać auto osobowe i motocykl. Przede wszystkim pojawiły się na nich nowe barwy - oprócz niebieskiej i srebrnej, także żółta i zielona. Do tego radiowozy zostały wyposażone w 30, a nie jak do tej pory 10 lamp led. Pojawiło się też więcej elementów odblaskowych. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie.

- Nie tylko naszych funkcjonariuszy, którzy będą pełnili służbę w tych radiowozach, ale także innych uczestników dróg. Te auta będą po prostu bardzie widoczne w dzień, ale przede wszystkim w nocy - tłumaczy nadinsp. Dariusz Augustyniak, pierwszy zastępca komendanta głównego policji.

Stare radiowozy nie będą przemalowywane, bo jest ich po prosu za dużo. Nowe będą pojawiać się stopniowo. - Wszystkie radiowozy, które kupujemy, są zamawiane w trybie przetargowym. Pewne przetargi już trwają. Myślę, że radiowozy w nowych barwach pojawią się na świętokrzyskich drogach jeszcze w tym roku - mówi nadkom. Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji.

Nowe radiowozy. Policja pokazała je w Targach Kielce

Pamiętasz czym jeździliśmy trzy dekady temu? QUIZ o autach z lat 90.

Pytanie 1 z 10
Locha. Tak mówiło się o...
Źródło: Policja pokazała w Kielcach nowe radiowozy