Świetokrzyskie policzy turystów na szlaku Green Velo

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Kielcach

Policzą turystów na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo

2022-02-16 19:09

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego zamówił trzy pętle indukcyjne do zliczania rowerzystów. Posłużą do ciągłego i bieżącego monitorowania w liczby użytkowników Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Specjalne czujniki umieszczone pod ścieżka rowerową zamontowano w trzech miejscach.

Pętle indukcyjne zostały zainstalowane w Kielcach, Sandomierzu, a także w okolicach zalewu w Sielpi Wielkiej.

System do zliczania rowerzystów składa się z czujników umieszczonych pod ścieżką rowerową, urządzeń pomiarowych oraz panelu do zarządzania danymi, które wyświetlane będą na dedykowanej stronie internetowej - wyjaśnia Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

 To pierwsze tego typu rozwiązanie technologiczne wdrażane na terenie województwa świętokrzyskiego, które posłuży do monitorowania ilości rowerzystów korzystających z regionalnych tras turystycznych.

Analiza ruchu turystycznego z wykorzystaniem pętli indukcyjnych pozwoli na określenie ilościowe ruchu na szlaku oraz jego sezonowość. Porównanie danych na przestrzeni lat pozwoli również na określenie czy prowadzone działania w zakresie rozwoju i promocji szlaku przekładają się na wzrost ruchu turystycznego na szlaku – dodaje Tomasz Jamka.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce
Sonda
Wolisz jeździć w góry czy nad morze?
Źródło: Policzą turystów na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo