Stadion Politechniki Świętokrzyskiej

i

Autor: Wiktoria Mitura

Politechnika Świętokrzyska z nowym stadionem

2021-06-29 14:06

Ma być sercem wydarzeń sportowych. Nowy stadion Politechniki Świętokrzyskiej został już otwarty. ​Inwestycja pochłonęła ponad 18 milionów złotych, a budowa trwała niespełna dwa lata.

Ma być trampoliną dla studentów, którzy uwielbiają sport i chcą pracować nad swoimi wynikami. Nowy stadion Politechniki Świętokrzyskiej został wczoraj oficjalnie otwarty.

- Jest to stadion, na którym możemy rozgrywać zawody na poziomie krajowym, nie ma drugiego takiego obiektu w Polsce. Mamy boisko do piłki nożnej, do siatkówki, mamy bieżnię, miejsce do trójskoku, do skoku w dal. Tych miejsc, gdzie można realizować swoje własne pasje jest na prawdę bardzo dużo - mówi prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki, profesor Artur Maciąg.

Nowy stadion jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, posiada ponad 500 miejsc siedzących dla widzów oraz może być użytkowany w warunkach nocnych. Poza tym wyposażony jest w instalację nagłośnieniową. A co o stadionie myślą studenci politechniki?

- Sam obiekt jest wspaniałą inwestycją, według mnie. Daje nam wiele możliwości przygotowując się Akademickich Mistrzostw Polskich, bo wcześniej nie mieliśmy takich możliwości. Musieliśmy korzystać z innych obiektów. A teraz mamy własny. Więc będziemy mogli się realizować w jak największych stopniu i szlifować swoje umiejętności - mówiła Natalia Banaśkiewicz, studentka PŚK.

Politechnika Świętokrzyska otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 7,5 miliona złotych. A całość zadania kosztowała ponad 18 mln złotych.

Wilfredo Leon: Zagrałem słabiej, to się więcej nie powtórzy
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Politechnika Świętokrzyska z nowym stadionem