Zarząd powiatu kieleckiego

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach

Powiat kielecki Super Powiatem 2021!

2022-02-16 14:38

Powiat kielecki otrzymał tytuł Super Powiat 2021 w rankingu Związku Powiatów Polskich. Taką nagrodę otrzymują samorządy, które wykazały się największym procentowym udziałem realizacji zadań zawartych w rankingu.

- Jest mi niezmiernie miło, że co roku powiat zajmuje miejsce na podium w rankingu Związku Powiatów Polskich. W tym roku otrzymaliśmy specjalną nagrodę Super Powiat 2021. Jest to nagroda, którą kapituła konkursu przyznaje powiatowi, który zdobywa punkty w największej ilości kategorii. Dodam, że ranking jest bezpłatny, jest aktualizowany cały rok. Wszystkie powiaty mogą do niego zgłaszać swoje innowacje prozdrowotne, proekologiczne, inwestycyjne, jak również wszystkie usługi, które służą polepszeniu zdrowia, życia i obsługi mieszkańca - powiedział starosta kielecki Mirosław Gębski.

Tegoroczny ranking obejmował ocenę jednostek samorządu terytorialnego w zakresie 65 kryteriów zgrupowanych w dziesięciu kategoriach. Powiat wykazał się działaniami w zakresie aż 63 kryteriów. W odniesieniu do poprzedniej edycji rankingu, uzyskaliśmy blisko 10 000 punktów więcej, poprawiliśmy wyniki w zakresie 16 kryteriów oceny, w tym w 5 kryteriach w zakresie których dotychczas powiat nie otrzymywał punktów.

- W tym roku na 65 kategorii, powiat zapunktował w 63, co stanowi aż 97 procent z możliwych. To największy skok procentowy - przyznaje szef powiatu. -W imieniu swoim, Zarządu Powiatu, jaki wszystkich osób które uczestniczyły w tym rankingu, z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Zarządowi, Radzie Powiatu i wszystkim pracownikom starostwa i jednostek podległych za trud codziennej pracy, sumienność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Powiat kielecki został doceniony między innymi za inwestycje edukacyjne. Maksymalną liczbę punktów otrzymał również za sprawne pozyskiwanie pieniędzy unijnych i i rządowych.

info: Starostwo Powiatowe w Kielcach

Szaleńcza ucieczka przed policją
Sonda
Widziałeś kiedyś coś takiego?
Źródło: Powiat kielecki Super Powiatem 2021!