Park kieszonkowy powstaje na kieleckim Szydłówku

i

Autor: UM Kielce Park kieszonkowy powstaje na kieleckim Szydłówku

Powstaje pierwszy w Kielcach park kieszonkowy. Gdzie?

2021-11-08 15:51

To będzie niewielki skwer wypełniony roślinami i małą architekturą. Pierwszy w Kielcach park kieszonkowy powstaje na osiedlu Szydłówek. To mieszkańcy zdecydowali jak zagospodarować to miejsce. Mini park ma być gotowy w grudniu.

Park kieszonkowy to takie zielone miejsce integracji sąsiedzkiej. Zamieniliśmy skwer, który do tej pory nie był często odwiedzany przez mieszkańców, gdzie była stara, nieczynna już fontanna, w miejsce które będzie kwitnąć roślinnością. Bardzo się cieszę, że taka przestrzeń powstanie na jednym z kieleckich osiedli - mówi Agata Wojda zastępczyni prezydenta Kielc.

Na skwerze posadzonych będzie ponad pół tysiąca różnych gatunków roślin.

Obok pawilonów na ulicy Wiśniowej powstanie strefa zielona z ławkami do wypoczynku. Pojawi się tam ponad 500 nowych nasadzeń różnych roślin, tak aby mieszkańcy mogli cieszyć się i ozdobnymi trawami i krzewami, a także drzewami -  mówi Agata Wojda, wiceprezydent Kielc.

Projekt nasadzeń to dzieło ogrodnika miejskiego, a wykonawcą robót jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych.

Mini park  na kieleckim Szydłówku ma być gotowy do 10 grudnia - informuje Urząd Miasta w Kielcach.

Krakowski Ogród Świateł otwiera się dla zwiedzających. Wystawa pt . Królewna Śnieżka w Ogrodzie doświadczeń im. Stanisława Lema
Sonda
Czy często jeździsz na rowerze?
Źródło: Powstaje pierwszy w Kielcach park kieszonkowy. Gdzie?