Podsumowanie roku świętokrzyskich strażaków

i

Autor: KW PSP w Kielcach

Pracowity rok dla świętokrzyskich strażaków

2022-02-04 11:22

To był bardzo pracowity rok dla świętokrzyskich strażaków. W 2021 w sumie interweniowali ponad 17 tys. razy, z czego niespełna 4 tys. to były wyjazdy do pożarów. Odebrali też blisko pół tysiąca fałszywych alarmów.

- W porównaniu do 2020 r. świętokrzyscy strażacy odnotowali o 31 proc. mniej pożarów. Jest to spowodowane głównie wilgotną wiosną i mniejszą ilością pożarów traw - mówi Marcin Bajur, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. - Odnotowaliśmy też znaczący wzrost miejscowych zagrożeń, było o 16 proc. więcej tego typu zdarzeń. Natomiast liczba alarmów fałszywych niezmiennie oscyluje na tym samym poziomie - dodaje. 

Rzecznik świętokrzyskich strażaków zaznacza, że strażakom doszło więcej pracy, która jest związana z walką z pandemią.

- Te nowe zadania to m.in. dowóz osób na szczepienia, obsługa przyszpitalnych, polowych izb przyjęć, a także dostarczanie środków do ochrony czy dezynfekcji do punktów szczepień, szpitali, szkół - wylicza Marcin Bajur. 

W ubiegłym roku świętokrzyscy strażacy otrzymali też 29 nowych pojazdów, a przy ul. Sandomierskiej w Kielcach udostępniono jedną z najnowocześniejszych strażnic w Polsce.

Weszli na stację paliw i wyjęli broń! Sprawcy napadu nieuchwytni, ale jest nagranie

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Źródło: Pracowity rok dla świętokrzyskich strażaków