MZD Kielce

i

Autor: ACuk

Problemy z remontem ul. Radomskiej. MZD zrywa umowę z wykonawcą

2021-11-08 11:37

Na dobre się nie rozpoczął, a już musiał zostać przerwany. Chodzi o remont ul. Radomskiej w Kielcach. Miejski Zarząd Dróg zerwał umowę z wykonawcą tej inwestycji, bo firma miała nie wywiązywać się ze swoich obowiązków.

Firma remontująca fragment ul. Radomskiej opuściła plac budowy jeszcze pod koniec października. Jak się okazuje, dlatego że Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zerwał z nią umowę na wykonanie inwestycji za niewywiązywanie się z obowiązków. 

- Prace remontowe powinny zmierzać już do końca, a wykonawca dokonał tylko prac naprawczych i to zaledwie na połowie wiaduktu. Nie rozpoczęto w ogóle robót bitumicznych. Wykonawca kwestionuje sposób naprawy obiektu, natomiast nasze stanowisko jest jasne, powinien był to robić w technologii, która została przyjęta i zatwierdzona na etapie przetargu - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik kieleckiego MZD.

Drogowcy będą domagać się odszkodowania w wysokości około 300 tys. zł. Sprawa najpewniej skończy się w sądzie. Zostaje jeszcze kwestia samego remontu Radomskiej.

- Nasze działania będą polegać na tym, aby zabezpieczyć tę połowę obiektu, na której były prowadzone prace, przed czynnikiem pogodowym. Chcemy jak najszybciej udrożnić ruch na tym odcinku Radomskiej i zlikwidować tam ruch wahadłowy - podkreśla Jarosław Skrzydło.

Oczywiście MZD niebawem ogłosi też nowy przetarg. Prace powinny zostać wznowione wiosną.

Susz. Potrącił pieszego na przejściu. Policja opublikowała drastyczne nagranie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Prawdziwy inteligent musi zdobyć min. 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwszą wokalistką zespołu Varius Manx była...
Źródło: Problemy z remontem ul. Radomskiej. MZD zrywa umowę z wykonawcą