Konferencja prasowa w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

i

Autor: Wiktoria Mitura

Prof. Góźdź: "Stajemy się nowoczesnym ośrodkiem onkologicznym"

2022-03-11 13:52

Innowacyjne badania nad nowymi lekami i terapiami w chorobach onkologicznych. To wszystko będzie się odbywać w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. To właśnie tu powstanie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych.

- Nasi pacjenci będą mogli mieć dostęp do badań klinicznych, czyli nowych terapii, które są wprowadzane właśnie w Kielcach. Będzie zorganizowany profesjonalny ośrodek badań klinicznych, ale druga rzecz, my możemy kreować własne badania kliniczne, co do tej pory nie było w ogóle możliwe - mówi prof. Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

Możliwość utworzenia Centrum na terenie województwa świętokrzyskiego jest inwestycją w rozwój regionu w zakresie realizacji badań klinicznych, będących dźwignią naukową, z której skorzystają zarówno kadry, jak i pacjenci. Dzięki temu, pacjenci będą mieli dostęp do nowoczesnych, innowacyjnych terapii. Poza tym przyczyni się to do częstszego wyboru przez sponsorów ośrodków badawczych w naszym kraju oraz wzrostu liczby realizowanych badań.

- To tak na prawdę kolejny etap rozwoju polskiej sieci badań klinicznych. W Kielcach rozpoczyna się tworzenie Centrum Badań Klinicznych, które dołączy do 20 tego typu ośrodków w Polsce. Po to żeby pacjenci w takim na prawdę znakomitym standardzie opieki, w komforcie mogli korzystać z najnowocześniejszych badań - mówi doktor Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

Na to przedsięwzięcie ŚCO otrzymało 7 mln złotych wsparcia z Agencji Badań Medycznych.

Poradnik Zdrowie: badania profilaktyczne dla palaczy
Sonda
Robisz regularne badania?
Źródło: Prof. Góźdź: "Stajemy się nowoczesnym ośrodkiem onkologicznym"