Starostwo Powiatowe w Kielcach

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach

Rada powiatu kieleckiego nie wycofała się ze stanowiska "anty-LGBT"

2021-10-29 10:22

Rada powiatu kieleckiego nie uchyliła przyjętego przez siebie stanowiska "anty-LGBT". Ponad dwa lata temu radni przyjęli je niemal jednogłośnie. Teraz o wycofanie się z tej decyzji apelowali przedstawiciele Polski 2050.

Wnioskiem złożonym przez radnych z klubu Polska 2050 radni powiatu kieleckiego zajęli się podczas czwartkowej sesji.

- Chcemy, aby na obszarze powiatu kieleckiego nie funkcjonowały stanowiska, które są sprzeczne z Konstytucją RP czy traktatami unijnymi. Chodzi o to, żeby każdego traktować równo - mówił przed sesją radny Robert Kaszuba.

Jednocześnie radny z Polski 2050 apelował o uchylenie kontrowersyjnego stanowiska, bo jego zdaniem w przyszłości mogłoby ono być przeszkodą w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy. Zwracał też uwagę, że z podobnej uchwały nie tak dawno wycofali się radni świętokrzyskiego sejmiku.

- Powinniśmy iść za ciosem, żeby nikogo nie prowokować. Po co później się dochodzić? Lepiej uchylić coś, co i tak nie miało takich zamysłów, jak wnioskodawcy przedstawiali - dodał Robert Kaszuba.

Ostatecznie propozycję Polski 2050 poparło jednak jedynie trzech radnych. Przeciwko było 16 z PiS-u, a przedstawiciele PSL-u nie wzięli udziału w głosowaniu.​

Tak mieszkał Krzysztof Krawczyk

QUIZ. 30 lat temu powstał "Super Express". Co jeszcze pamiętasz z 1991 roku?

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: rok znamy, ale kiedy ukazał się pierwszy numer "Super Expressu"?
Źródło: Rada powiatu kieleckiego nie wycofała się ze stanowiska "anty-LGBT"