Ratusz poszukuje zielonych mecenasów Kielc. Ruszył nowy program miejski dla firm

i

Autor: UM Kielce

Ratusz poszukuje zielonych mecenasów Kielc. Ruszył nowy program miejski dla firm

2021-06-11 14:27

Ratusz chce zaangażować lokalne firmy do współtworzenia miasta pełnego przyrody. Ruszył program Zielony Mecenat Kielc. W jego ramach przedsiębiorcy będą mogli realizować miejskie inicjatywy promując przy tym swoją działalność.

Władze Kielc przekonują, że zaangażowanie się w tworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni publicznej to doskonała promocja i narzędzie do tworzenia wizerunku firmy odpowiedzialnej społecznie.

- To może się odbywać w kilku obszarach, w zależności od zasobności portfela promocyjnego przedsiębiorców. Proponujemy projekty duże, takie jak nasadzenia na rondach, tworzenie parków czy parków kieszonkowych. Proponujemy też mniejsze działania w postaci uzupełnienia szpalerów drzew, tworzenia łąk kwietnych – wyjaśnia Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc.

Przy realizacji takich projektów pomogą urzędnicy z ratusza zajmujący się przyrodą w Kielcach.

- Zieleń miejska jest w dzisiejszych czasach nie do przecenienia. To ważne ponieważ aż 60 procent ludzi na świecie mieszka w miastach. Dlatego musimy zapewnić odpowiednie warunki życia. Zieleń miejska wpływa zarówno na komfort fizyczny, jak i psychiczny mieszkańców - przekonuje dr Bartosz Piwowarski, pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw zieleni.

Jedna z tutejszych firm już została zielonym mecenasem Kielc i zadbała o nasadzenia kwiatów na rondzie Giedroycia. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do programu za pośrednictwem portalu Idea Kielce.

Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Ratusz poszukuje zielonych mecenasów Kielc. Ruszył nowy program miejski dla firm