Ratusz wlepia „żółte kartki”. Za źle segregowane śmieci

i

Autor: kielce.eu Zrzut ekrazu z miejskiej aplikacji dotyczącej segregacji śmieci

Ratusz wlepia „żółte kartki”. Za źle segregowane śmieci

2022-02-14 17:17

„Żółte kartki” za niewłaściwe segregowanie śmieci. Kielecki ratusz wprowadził internetowy system monitoringu, w którym znalazły się wszystkie wiaty śmietnikowe w mieście a przy nich informacja czy pojemniki na odpady są wykorzystywane odpowiednio.

Interaktywna mapa dostępna jest na oficjalnej stronie Kielc. Na niej umieszczono lokalizacje śmietników. Dominują na niej zielone ikonki, które sugerują, że w tych miejscach nie ma problemów z segregacją. Miejsca, w których coś nie gra oznaczane są żółtym znakiem.

- Po kliknięciu w ikonę pojawia się okno a w nim adres altany śmietnikowej i zdjęcie, które pokazuje jak w konkretnym miejscu wygląda odpad zaliczony jako nieprawidłowo posegregowany. Jakie będą tego konsekwencje? Umówiliśmy się z prezeskami i prezesami spółdzielni, że dajemy sobie pół roku na stały monitoring i próby wspólnej poprawy segregacji śmieci - mówi Agata Wojda zastępczyni prezydenta Kielc.

Urząd zamierza się przyglądać poczynaniom mieszkańców. Ratusz chce nagradzać te wspólnoty sąsiedzkie, które postarają się lepiej segregować śmieci.

- Chodzi o jakiś element zazielenienia terenu czy pomoc w poprawie estetyki altany śmietnikowej. Chcemy pokazać, że segregacja śmieci wszystkim nam się opłaca – tłumaczy zastępczyni prezydenta Kielc.

Interaktywną mapę znajdziemy na stronie ratusza w zakładce „Segregacja odpadów”.

Za ten manewr musi zapłacić 2 tys. zł. Zobacz, co zrobił!

QUIZ. Czy poradziłbyś sobie w życiu na wsi? Mieszczuchy nie mają szans

Pytanie 1 z 8
Jak jest Twój wymarzony poranek?
Źródło: Ratusz wlepia „żółte kartki”. Za źle segregowane śmieci