Rekrutacja na studia. UJK podał dane z pierwszego etapu

i

Autor: Michal Jarmoluk / Pixabay Sala wykładowa na UJK

Rekrutacja na studia. UJK podał dane z pierwszego etapu

2021-07-20 14:59

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach podsumował pierwszą część rekrutacji na nowy rok akademicki. Na studiach stacjonarnych uczelnia przygotowała ponad 4300 miejsc a zgłosiło się przeszło 7300 kandydatów.

Bez zaskoczenia. Ponownie najpopularniejszą propozycją kieleckiego uniwersytetu jest kierunek lekarski, na którym o jedno miejsce ubiegało się 30 osób. Jak informuje uczelnia, by dostać się na kierunek lekarski trzeba było mieć 159,67 punktów w procesie rekrutacji, co oznacza, że wynik matury na poziomie rozszerzonym ostatniej osoby przyjętej w ramach limitu nie mógł być niższy niż 78 procent z biologii i 80 procent z chemii. Wynik na poziomie rozszerzonym z matematyki oscylował wokół 88 procent.

Na drugim miejscu najpopularniejszych kierunków znalazła się psychologia – około 7 chętnych na jedno miejsce. Na trzecim jest kryminologia stosowania – 6 kandydatów na jedno miejsce.

Jak na ten moment wiadomo, że na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach studia rozpocznie 185 cudzoziemców z całego świata.

- Ten cały świat dotyczy głównie kierunku lekarskiego. Oprócz tego mamy kandydatów z Chin na kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Tradycyjnie mamy też kandydatów z Ukrainy, Białorusi, który aplikują na różne kierunki. Chociaż wśród nich chyba największym zainteresowaniem cieszą się takie kierunki jak zarządzanie, finanse, logistyka - mówi Justyna Palacz z biura do spraw kształcenia na UJK.

Rekrutacja uzupełniająca na kieleckim uniwersytecie wystartuje 27 lipca.

Polscy sportowcy oprowadzają nas po ogromnej stołówce w wiosce olimpijskiej

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: Rekrutacja na studia. UJK podał dane z pierwszego etapu