Modernizacja dworca PKP w Kielcach, proj. Pas Projekt

i

Autor: serwis prasowy Po przebudowie na parterze znajdzie się niewielka poczekalnia, a w bocznej części kasy biletowe i centrum obsługi pasażera

Remont kieleckiego dworca PKP jeszcze w tym roku?

2021-10-21 13:02

Remont kieleckiego dworca PKP coraz bliżej. ​Wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował, że jeszcze w tym roku teren zostanie przekazany wykonawcy, który dokona kompleksowego remontu i modernizacji dworca.

- Wkrótce teren przekażemy wykonawcy i prace rozpoczną się w tym roku - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała, podczas środowej konferencji prasowej w Kielcach. 

Przypomnijmy jednak, że wszystkie złożone oferty przewyższały budżet przeznaczony na modernizację dworca PKP. A jest ich aż dwanaście. W związku z tym PKP musi zwiększyć budżet, by wybrać jakąkolwiek ofertę. Wychodzi na to, że właśnie tak się stanie.

- Są dodatkowe pieniądze w budżecie. Krajowy Program Kolejowy został zwiększony o kolejne miliardy. Także te środki są zabezpieczone i tego frontu inwestycyjnego absolutnie nie chcemy zwijać - dodał wiceminister.

Na twitterze wiceminister udostępnił informację, że już w grudniu teren zostanie przekazany wykonawcy: "Już w grudniu przekazanie terenu wykonawcy, który dokona kompleksowego remontu i modernizacji dworca".

Dworzec otrzyma nową elewację, a jego wnętrza zostaną całkowicie przebudowane. Wykonawca będzie miał 17 miesięcy na wyremontowanie kieleckiego dworca PKP.

Jaki styl wnętrza najbardziej do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 10
Który salon najchętniej przeniosłabyś/przeniósłbyś do swojego mieszkania?
Źródło: Remont kieleckiego dworca PKP jeszcze w tym roku?