Remont Wojska Polskiego w Kielcach już na finiszu

i

Autor: UM Kielce / archiwum

Remont Wojska Polskiego w Kielcach już na finiszu

2021-10-27 15:30

Dobra wiadomość dla sporej części mieszkańców Kielc. Do końca tego miesiąca powinien zakończyć się remont ulicy Wojska Polskiego i wygląda na to, że wykonawca wyrobi się w tym terminie. Finisz inwestycji już raz był przekładany.

Na fragmencie od ulicy Miodowicza do Zakopiańskiej trwają ostatnie prace. Wkrótce w tym miejscu kielczanie będą mieli do dyspozycji nowy asfalt, ścieżki rowerowe i równe chodniki.

Przypomnijmy, że drogowcy z Kielc przygotowują się również do rozbudowy kolejnego odcinka Wojska Polskiego - od Ronda Czwartaków do granic miasta.

- To niezwykle ważny fragment, ponieważ jest to też droga wojewódzka, która na tym odcinku jest złym stanie technicznym. Poza tym, to też brakujące ogniwo pomiędzy odcinkami tej ulicy, które był wykonane we wcześniejszych latach - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przebudowa może pochłonąć około czterdziestu milionów złotych.

- Mamy nadzieję, że to duże zdanie będzie współfinansowane z funduszy europejskich. Odcinek drogi, o którym mówimy ma długość blisko 2,5 kilometra – dodaje rzecznik.

Wystartował już przetarg na tę inwestycję. MZD czeka na firmy, które podjęłyby się tych prac. Remont mógłby zakończyć się za dwa lata.

Trwa remont parkingu przy rzeszowskim Ratuszu

Rekordy budowlane

Pytanie 1 z 10
Najwyższy budynek w Europie? Nie mylić z najwyższym budynkiem w UE, którym jest warszawski Varso Tower (310 m). Chodzi o Lakhta Center (Łachta Centr) w Peteresburgu (Rosja), czyli siedzibę Gazpromu. Jak wysoki jest wieżowiec Lakhta Center?
Wieżowiec Lakhta Center
Źródło: Remont Wojska Polskiego w Kielcach już na finiszu