Rezerwaty w Kielcach. W 2020 roku odwiedziło je kilkaset tysięcy osób!

2021-01-28 18:22 DKS
Rezerwaty w Kielcach. W 2020 roku odwiedziło je kilkaset tysięcy osób!
Autor: Dariusz Skrzyniarz Rezerwat Kadzielnia w Kielcach wieczorem

Turystyczne podsumowania 2020 roku nie u każdego są wyłącznie liczeniem strat. Powody do radości ma Geopark Kielce. Mimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii, atrakcje tej instytucji odwiedziło w ubiegłym roku prawie 327 tysięcy osób.

Zainteresowaniem cieszyły się oczywiście obiekty plenerowe, którymi opiekuje się Geopark Kielce. Sama Kadzielnia w 2020 roku zanotowała około 217 tysięcy odwiedzin.

- Po okresie pierwszego lockdownu widać było pewne tendencje związane z potrzebą ruchu na świeżym powietrzu, odwiedzenia miejsc ciekawych przyrodniczo. Takie miejsca jak rezerwaty dawały pewne poczucie bezpieczeństwa, bo ludzie przebywali w otwartych przestrzeniach, nie tłoczyli się w zamkniętych pomieszczeniach – mówi Michał Poros z Geoparku tłumacząc tak duże zainteresowanie.

Skąd wiadomo ilu ludzi przyszło na Kadzielnię, skoro wstęp na teren parku nie jest ograniczony choćby bramkami?

- Bramek nie ma, natomiast jest monitoring. Na podstawie liczenia osób, które łapał monitoring otrzymaliśmy wynik – mówi Michał Poros.

Aktualnie Geopark Kielce wykorzystuje w turystyce unikalne walory przyrodnicze stolicy województwa świętokrzyskiego i stawia na różnorodną aktywność na świeżym powietrzu. Dzieje się to w ramach akcji „Kielce Naturalnie” zainicjowanej w 2020 roku.

Autobus zasilany wodorem