Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W Świętokrzyskiem już kilka tysięcy wniosków

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W Świętokrzyskiem już kilka tysięcy wniosków

2022-01-12 17:25

Duże zainteresowanie Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym w regionie świętokrzyskim. Przypomnę, że w ramach programu rodzice dzieci mogą otrzymać do 12 tysięcy złotych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach przedstawił podsumowanie po kilku pierwszych dniach przyjmowania wniosków.

Jak twierdzi Paweł Szkalej, rzecznik ZUSu w Kielcach samo złożenie elektronicznego wniosku jest łatwe. Argumentem potwierdzającym to jest np. czas złożenia dokumentów. Średnio zajmuje to 12 minut.

- W naszym województwie takich wniosków złożono już ponad 7,5 tysiąca. Najwięcej w Kielcach – 2700 wniosków. A takich miastach jak Starachowice, Jędrzejów, Staszów – po ponad 500 – informuje Paweł Szkalej.

Wnioski o przyznanie świadczenia składane są tylko elektronicznie. Można tego dokonać przy użyciu Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości internetowej czy portalu emp@tia.

Przy składaniu wniosków rodzice mogą liczyć na pomoc pracowników ZUSu za pośrednictwem maili czy telefonu. Pomogą wypełnić dokumenty również w placówkach Zakładu.

Grupa Speed obserwowała kierowców na trasie S5. Posypały się mandaty

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy
Źródło: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W Świętokrzyskiem już kilka tysięcy wniosków