Rowerem po Świętokrzyskiem. Nowy przewodnik dla miłośników dwóch kółek

2021-04-21 11:59 MC
Rower, wycieczka
Autor: pixabay

Propozycje 25 tras o różnym stopniu trudności, dzięki którym można dotrzeć do najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego, można znaleźć w nowym przewodniku "Rowerowe Świętokrzyskie". Publikacja powstała w ramach współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z jednym z krakowskich wydawnictw turystycznych. Przewodnik jest dostępny w wersji papierowej i elektronicznej.

W przewodniku każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno początkujący rowerzyści czy rodziny z dziećmi, jak i miłośnicy bardziej  wymagających tras. Korzystając z zaproponowanych i opisanych wycieczek, można dotrzeć na rowerze do najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach, każda z 25 wycieczek posiada krótkie streszczenie trasy, opis jej przebiegu, informacje o długości oraz profilu trasy, a poprzez kody QR wskazane przy każdej trasie można pobrać na urządzenie mobilne ślad GPX. Wydawnictwo zawiera również szereg praktycznych  informacji przydatnych w trakcie podróży, które opisane są za pomocą piktogramów, np. rodzaj nawierzchni, trudność trasy, czy orientacyjny czas przejazdu.

Przewodnik "Rowerowe Świętokrzyskie " będzie dostępny w dwóch wersjach - papierowej, w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach oraz w wersji elektronicznej na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pierwsze oznaki wiosny w Arboretum w Bolestraszycach

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Rowerem po Świętokrzyskiem. Nowy przewodnik dla miłośników dwóch kółek
Nasi Partnerzy polecają