Rusza konkurs wokalny. Do udziała zaprasza Kieleckie Centrum Kultury i zespół Mazowsze

i

Autor: Irina L / Pixabay

Rusza konkurs wokalny. Do udziała zaprasza Kieleckie Centrum Kultury i zespół "Mazowsze"

2021-06-10 16:57

Zachęcają młodych kielczan, i nie tylko młodych, do popisania się swoim talentem. Kieleckie Centrum Kultury przyłączyło się do organizacji II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Zadaniem uczestników będzie wykonanie utworów z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne a także możliwość odbycia stażu w zespole „Mazowsze”. Najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami pieniężnymi:

  • I nagroda – 8 000 zł
  • II nagroda – 5 000 zł
  • III nagroda – 3 000 zł
  • Wyróżnienie - 2 000 zł

- Kielce są roztańczonym i rozśpiewanym miastem. Mnóstwo ludzi u nas zajmuje się muzyką choćby w domach kultury. Dla ludzi z pasjami „Mazowsze” jest idealnym miejscem na rozwijanie swojej kariery, ponieważ jest to zespół zawodowy - mówi Augustyna Nowacka, dyrektorka Kieleckiego Centrum Kultury.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Eliminacje odbędą się między innymi w Kielcach, a najlepsi wystąpią w drugim etapie w siedzibie zespołu „Mazowsze”.

- Pierwszy etap odbędzie się w październiku, a kolejny w drugiej połowie listopada. Wszyscy zaproszeni do nas zwycięzcy pierwszego etapu będą mieli zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Będą mogli również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów pracujących w zespole „Mazowsze” - mówi Maciej Kotarba z biura konkursowego.

Kieleckie Centrum Kultury na zgłoszenia czeka do pierwszego października.

Fragment próby "Pokory" w Teatrze Śląskim
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Rusza konkurs wokalny. Do udziała zaprasza Kieleckie Centrum Kultury i zespół "Mazowsze"